Vooraf
19 juni 2026, het is stil, het is warm. We zijn met velen in de Veenkerk in de Kamers in Vathorst. We zijn niet bang.
De voorbereiding was precisie werk.
De aankomst van Ragas ademt openheid.
Soundcheck, regieafspraken… stilte… en … 20.00 uur de aankondiging van de voorstelling WEES NIET BANG
Bas neemt ons mee… de bijbel door…zoveel verhalen…zoveel wonderen… een wederkerig thema: Wees niet bang…
Een avond vol van persoonlijke ervaringen… verhalen….piano spel en liederen uit het hart!
Statements die blijven
Het woord was in den beginne bij God en het woord was God.
Het woord is niet statisch maar zet mensen in BEWEGING. Het zegt Ik ben die ik ben. Ik zal er zijn. JHWH of Jahweh. In het oude testament leren we GOD kennen in de verhalen van Abraham, Isaak en Jacob. God gebeurt daar waar mensen opstaan om te worden wie ze zijn. Kun je God bewijzen… NEE. Het is een diep vertrouwen dat ergens iets of iemand jou ziet. Het is een kracht die jou volgt en vertrouwt. Wees niet bang.
De Tora
De eerste 5 boeken van de bijbel zijn de basis van de andere ruim 60 boeken en geschriften.
Het zijn circulaire verhalen. Het thema is min of meer vast maar komt tot ons in verschillende vormen. Het is het hart van het oude testament. De Tora verteld hoe een vernederd volk uit benauwdheid en ellende wordt geleid naar het Beloofde land. Zie hier in de kern het uitgangspunt van de gehele Bijbel. Wees niet bang.


Jezus en Zacheüs
De verhalen over Jezus zijn niet alleen historische gebeurtenissen maar laten ook zien hoe Jezus mensen opzoekt die door anderen zijn afgeschreven. Zacheüs de gehate tollenaar. Jezus spreekt hem aan, gaat thuis bij hem eten. Daardoor verandert Zacheüs van binnen uit en besluit hij onrecht goed te maken door zijn bezit met anderen te delen. De boodschap is kijk niet naar labels maar zie de mens achter de mening. Zoek hem op en maak contact. Praten is zoveel beter dan stenen gooien. Wees niet bang!
Meet and Greet
Verkoelende dranken, persoonlijke gesprekken met Bas; ontwapenend dichtbij.
Signering van boeken, boeken te kopen, boeken gekocht …. de avond vliegt… 22.30 uur einde…
Dank Bas Ragas! Dank cultuurcommissie! Dank aan alle vrijwilligers!
Op weg naar huis door de hitte ….. niet bang.
Jacob

