Geraakt door het licht

 

God, deze Kerst

Kom in een hoekje van mijn leven, neem het in, vul het,

Dring door in alle drukte van mijn bestaan met jouw stille komst.

 

God, deze Kerst,

Kom in een hoekje van mijn hoofd, neem het in, vul het,

Verlicht al die donkere droevige gedachten met Jouw ziende ogen.

 

God, deze Kerst,

Kom in een hoekje van mijn hart, neem het in, vul het,

Beziel de kou van mijn liefde met de warmte van Jouw aanwezigheid.

 

God, deze Kerst,

Net als in die stal in Bethlehem, kom en neem Je plek in

In al die onvoorbereide hoekjes van mijn leven en maak daar Jouw thuis.

Nog heel even en dan barst het feest los, zou je kunnen zeggen. Kerstfeest op school, de lichtjestocht, de musical, al die samenkomsten in privé of werksfeer… er is geen ontkomen aan haast. Voor de één een bezoeking, voor de ander één groot wonderland vol plezier en verwondering. En alles daartussenin. Soms zou je bijna vergeten waar t werkelijk om gaat deze komende dagen. Met alles wat er in de wereld gaande is, lijkt t ook bijna ludiek om in een groot lichtfeest los te barsten. Toch is dat misschien juist wat we nodig hebben. Dat we (bijna gedwongen) stilgezet worden bij het kleine wat van grote waarde is, en daarom zo kwetsbaar. Liefde in kleine gebaren, vriendschap op een onverwacht moment, gastvrijheid wanneer je het niet verwacht, verbondenheid in een eenzaam moment. En dat alles omdat we vieren dat God als een kind zo klein in onze wereld en levens inbreekt. Ik hoop voor jou, voor u dat je in alles wat je meemaakt nu, dat ook voelbaar is. Dat je je daar, al is maar heel even, aan kunt overgeven en kunt laven. Dat je het ook opzoekt misschien. Hoe lastig ook.

Nu al gaat mijn grote waardering en dank uit naar jullie allemaal die zoveel doen om de kerstfeesten in de Veenkerk invulling te geven. Ik vind het ontroerend en bemoedigend dat we met zoveel zijn en het feest op deze manier samen beleven. Weet je echt welkom, waar je ook bent, wie je ook bent om mee te vieren, zingen, luisteren en bidden.

Ik hoop jullie te ontmoeten, op een of meerdere samenkomsten de komende week. De volgende nieuwsbrief zal wat later komen, dus nu ook alvast even je aandacht voor:

29 december om 16 uur in de Inham: de Top2000 viering. ‘s Morgens is er in de Veenkerk geen dienst, dat werd een beetje te veel. Te veel voor de vrijwilligers, te veel van het goede en te veel voor mij, als ik eerlijk ben.

31 december om 19 uur in de Inham: de oecumenische oudejaarsviering waar ik zal voorgaan.

Alle overige feestelijkheden kun je vinden op deze site.

Nogmaals: een gezegende kersttijd voor jou, voor u. Dat het licht je raken mag en op weg zet het nieuwe jaar in, met moed, in vertrouwen en gedragen op vleugels van hemelse vrede.

Groet

Rolinka

Reacties zijn gesloten.