Ze zijn er weer

Ze zijn er weer, de lammetjes! Met vrolijke ronddraaiende staartjes, drinken ze gulzig bij hun moeder. Huppelen door de wei en geven deze tijd toch die bevestiging van nieuw leven en hoopvolle toekomst. Tegelijk maakt één lam nog geen paradijs, zou je kunnen zeggen. Met Pasen achter de rug, waar we even opgetild zijn uit alles wat in en om ons heen doodloopt, trekt het gewone leven ook weer aan. En als je niet oppast, verzand je in een soort cynisme, wat de moed om hoopvol te blijven kan doen vervagen.
Dat gold destijds natuurlijk ook de leerlingen van Jezus en in het bijzonder Petrus. Hij liep met een groot gevoel van schuld, tekort-schieten… en tegelijk probeerde hij in de nieuwe werkelijkheid Jezus’ boodschap uit te dragen… dat viel nog niet mee en dat snap ik heel goed. We gaan er zondag bij stilstaan.
Het is dan ook Moederdag, dus ik hoop op veel goed verwende mama’s in de kerk en dankbare kinderen…;-)

Dit weekend is ook het kloosterweekend van de Holy Shit-groep. Van vrijdag tot en met zondag verblijven zij in klooster de Spil in Eemnes. Martin en ik zijn daar dan uiteraard ook en we hebben een mooi programma in petto, met als thema: Tot de kern komen.

Jean-Jacques Suurmond

Volgende week 18 mei wil ik ook nog even onder uw aandacht brengen. Die zondag gaat namelijk Jean-Jacques Suurmond voor. Deze theoloog en psychotherapeut is o.a. jarenlang columnist geweest voor Trouw. Hij schrijft momenteel voor het blad Volzin. Daarnaast verschijnt hij nog wel eens bij programma’s als De Verwondering van de KRO-NCRV. Ik vind het een eer dat hij bij ons wil komen voorgaan. Wat ik van hem gelezen en gehoord en gezien heb, is inspirerend, verrassend en bijna altijd erg raak. Ik ben heel benieuwd naar zijn viering 18 mei. Dus zet deze datum vast in uw agenda.

Reacties zijn gesloten.