“Tambourijn stond voor Mirjam voor geloof en voor hoop. Hoop op een toekomst met God.” Marjon Bosch nam ons mee in het verhaal van Mirjam — dat meisje van tien dat haar broertje vanuit het riet gadesloeg, dat later danste aan de oever van de Rode Zee, en dat ook fouten maakte en zeven dagen alleen moest zijn met zichzelf. Niet als straf, maar als ruimte om te leren. Want ook iemand met een roeping is gewoon een mens. Misschien herken je dat wel — dat moment waarop je weet dat je iets fout hebt gedaan en weer opnieuw mag beginnen. Marjon liet zien dat terugkomen altijd mag — en dat de tambourijn dan weer opgenomen wordt.
Bijbel bij deze viering: Exodus 14:5-14 en Exodus 15:19-21
Muziek en video uit deze viering: In deze viering klonk Lied 655 — Zing voor de Heer direct na de overweging over Mirjam, en het slotlied was Lied 695 — Heer, raak mij aan. Helemaal aan het begin zette Lied 150 — Loof God, loof hem overal de toon met een onverwachte tweede stem uit het publiek.
De overdenking start rond minuut 26:00. Kijk de hele viering terug.
Na de dienst kwamen de kinderen terug uit de kinderwoorddienst — met een verrassing voor iedereen buiten. Wat het was? Dat verklappen we niet.
Zien we je aanstaande zondag om 10.00 uur in Theater De Kamers? Rolinka Klein Kranenburg gaat dan voor.

